Громадська організація

"Спілка ректорів вищих навчальних закладів України"

До відома академічної спільноти!

15:16, 22 червня 2018

 

Як повідомлялося раніше – 14 червня 2018 ц.р. відбулося розширене засідання Президії Спілки ректорів, на якому обговорювалися важливі проекти законодавчих актів з вищої освіти.

За результатами засідання по кожному проекту документа учасниками засідання схвалені висновки та прийняті відповідні рішення.

Зокрема, по законопроектах з питань фінансування вищої освіти та проекту наказу МОН «Про затвердження змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17 жовтня 2012 року № 1112 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» було прийняте рішення про їх доопрацювання з урахуванням зауважень і пропозицій розширеного засідання Президії Спілки ректорів.

Стосовно проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо зміни системи управління закладами вищої освіти» (№ 8385) учасники засідання висловили негативну оцінку законопроекту і запропонували авторам зняти його з розгляду у Верховній Раді України як такий, що руйнує автономію закладів вищої освіти і на сьогодні є неактуальним для вищої школи.

Про таке рішення Спілка ректорів поінформувала відповідними листами Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністра освіти і науки України.

Зважаючи на те, що законопроект № 8385 негативно оцінений, Спілка ректорів звернулася до голів депутатських фракцій Верховної Ради України з проханням взяти до уваги позицію Спілки ректорів.

Експертний висновок щодо законопроектів з питань фінансування вищої освіти.

Експертний висновок щодо проекту наказу МОН «Про затвердження змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17 жовтня 2012 року № 1112 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук», запропонованого Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

Експертний висновок щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо зміни системи управління закладами вищої освіти» (реєстраційний № 8385 від 18.05.2018).

Рекомендувати: