Стартує новий проект українсько-польської співпраці у сфері управління закладами вищої освіти

14:44, 09 листопада 2018

7-8 листопада 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч президента Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леоніда Губерського та президента Фундації польських ректорів Єжи Возніцького щодо реалізації проекту «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти» відповідно до Тристоронньої угоди про співпрацю та партнерство між Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, ГО «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України» і Фундацією польських ректорів та Додаток 1 до Угоди.

Цей проект є третьою українсько-польською дослідницькою ініціативою, що реалізується спільно національними об’єднаннями ректорів України та Польщі з 2014 року. Виконання дослідження здійснюється за фінансової підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща. Інституційним координатором проекту є Варшавська політехніка, лідером проекту – професор Єжи Возніцький.

Проект буде виконуватися впродовж чотирьох років (2018-2021 рр.) і передбачає провести в Україні і Польщі чотири дослідження: 2 дослідження у 2019 році та 2 дослідження у 2020 році.

Сторони під час зустрічі обговорили завдання та заходи в рамках всього проекту та план його реалізації у 2019 році.

Зокрема, відповідно до завдань проекту для проведення дослідження організаційних рішень та моделей управління у вищій освіті створено українсько-польську групу дослідників, до якої з української сторони увійшли фахівці з числа науково-педагогічних працівників провідних університетів.

Програмний координатор проекту з польської сторони Ірина Дегтярьова ознайомила членів робочої групи з метою, ідеєю та цільовою групою проекту, завданнями, що стоятимуть перед дослідниками та планом заходів.

Під час зустрічі професор Єжи Возніцький обговорив з представниками української робочої групи проблематику та методику першого дослідження на тему: «Фінансування вищої освіти: нові законодавчі норми та механізми».

Дослідження проводитиметься за участю ректорів/проректорів з 20 кращих за рейтингами державних університетів в Україні та Польщі.

За результатами досліджень заплановано видати збірник українською та польською мовами.