Спілка ректорів і Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти домовилися про співпрацю

09:44, 23 травня 2019

21 травня ц.р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося спільне засідання Президії Громадської організації «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України» і Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, на якому були розглянуті питання організаційної роботи Спілки ректорів і Нацагентства.

У засіданні Президії, крім її членів та членів Нацагенства на чолі з головою Сергієм Квітом, взяли участь Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступники Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич і Світлана Даниленко, президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров і директор департаменту кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Андрій Шевцов, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України, член Президії ЦК профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, ректори провідних університетів м. Києва та регіонів.

Відкрив засідання президент Спілки ректорів, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, який наголосив на важливості співпраці Нацагентства і Спілки ректорів, оскільки якість вищої освіти є визначальним чинником у забезпеченні конкурентоздатності випускників українських університетів на вітчизняному та європейському ринках праці.

На необхідності конструктивної співпраці Нацагентства зі Спілкою ректорів і керівниками ЗВО акцентувала увагу учасників зібрання у своєму виступі також і Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Забезпечення високої якості вищої освіти, зауважила Лілія Гриневич, сприятиме рівноправному утвердженню національної вищої школи на європейському просторі вищої освіти.

Голова Нацагенства Сергій Квіт у своєму виступі виклав основні завдання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, окреслив пріоритетні напрями його роботи та поінформував учасників засідання про стан розроблення нормативно-правових актів, необхідних для регулювання його діяльності. Досить детально Сергій Квіт зупинився на питаннях акредитації та автономії ЗВО, зокрема проекті Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Він також наголосив, що співпраця Нацагентства зі Спілкою ректорів і керівниками ЗВО є потрібною на всіх етапах діяльності Нацагентства – від розроблення нормативних актів до здійснення самого процесу контролю якості і навіть при прийнятті відповідних рішень.

В обговоренні цього питання взяли участь ректори університетів Василь Тацій, Олексій Безгін, Віктор Огнев’юк, Сергій Степаненко та інші, а також голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко у своєму виступі підкреслив, що для країни вкрай важливо, щоб Нацагентство запрацювало в повному обсязі, виконуючи важливе державне завдання щодо забезпечення якості національної вищої освіти, і запевнив, що Уряд всіляко сприятиме його роботі.

За результатами розгляду цього питання було прийнято рішення, що інформацію голови Нацагентства С.М. Квіта взяти до відома, а письмові та висловлені на спільному засіданні зауваження і пропозиції до проекту Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, направити робочій групі.

У другій частині засідання Президії Спілки ректорів було заслухано інформацію заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича про стан підготовки до вступної кампанії 2019 року у закладах вищої освіти, зокрема в частині обсягу державного замовлення.

В обговоренні цього питання взяли участь ректори Станіслав Ніколаєнко, Петро Куліков, Сергій Степаненко, Василь Тацій, якими висловлювалися думки щодо ЗНО та обсягу прийому за освітнім ступенем магістра, а також наголошувалося на необхідності вжиття заходів для своєчасного прийняття відповідної постанови Уряду.

За результатами обговорення цього питання було запропоновано звернутися від імені учасників засідання Президії Спілки ректорів до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році.

Також учасники засідання Президії Спілки ректорів прийняли рішення направити Володимиру Зеленському привітання із обранням на високу посаду Президента України із запевненням, що Спілка ректорів, зі свого боку, буде підтримувати його дії, спрямовані на розбудову науково-технічного потенціалу держави, і надалі докладатиме зусиль у справі досягнення результатів світового рівня.