Громадська організація

"Спілка ректорів вищих навчальних закладів України"

Вища школа у полі зору Комітету і Спілки ректорів

12:43, 24 квітня 2020

 

23 квітня 2020 року у режимі відео-конференції відбулася робоча зустріч членів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з членами Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, у тому числі головами регіональних рад ректорів, на якій обговорено актуальні питання діяльності закладів вищої освіти під час здійснення заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

 

 

Відкриваючи засідання, голова Комітету Сергій Бабак привітав учасників та наголосив на необхідності такого спілкування, оскільки університети й система вищої освіти загалом працюють зараз у надзвичайних умовах. Також Сергій Бабак запросив ректорів до обговорення проблемних питань, що стосуються законодавства.

В обговоренні, зокрема взяли участь президент Спілки ректорів - Леонід Губерський, ректори університетів - Ігор Пасічник, Станіслав Ніколаєнко, Геннадій Півняк, Сергій Степаненко, Віктор Євдокимов, Петро Куліков. Серед основних проблем очільниками закладів вищої освіти були озвучені питання щодо роботи спеціалізованих рад та акредитації освітніх програм; проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах пандемії та організації вступної кампанії; проблеми пов’язані з тендерними процедурами в умовах кризи та надання ширшої фінансової автономії університетам. Окрему увагу було приділено ст. 81 Закону України «Про освіту» щодо державно-приватного партнерства у сфері освіти і науки.

Президент Спілки ректорів Леонід Губерський у своєму зверненні до учасників подякував профільному Комітетові за організацію відео-конференції, під час якої відбувся конструктивний діалог та напрацювання важливих питань, які вимагають термінового вирішення.

Підводячи підсумки наради Сергій Бабак відповів на запитання ректорів та запропонував Спілці ректорів вищих навчальних закладів України узагальнити пропозиції, озвучені під час дискусії, та оформити їх у формі змін до законів і подати на розгляд Комітету.

Рекомендувати: