Громадська організація

"Спілка ректорів вищих навчальних закладів України"

Перший вебінар Школи стратегічного управління у вищій освіті

15:35, 02 листопада 2020

 

29 жовтня 2020 року розпочала роботу онлайн Школа стратегічного управління у вищій освіті для ректорів/проректорів закладів вищої освіти України, організована Варшавською Політехнікою у співпраці з Фундацією польських ректорів та Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки Польщі. Технологічним партнером циклу вебінарів є компанія Public Consulting Group PCG Academia.

Пандемія CIVID-19 змусила усі країни світу, органи влади, системи освіти до радикальних і швидких змін й адаптації до ситуації. Керівництво університетів стало перед викликом та необхідністю впровадження процесів дистанційного функціонування у рамках своєї навчальної, наукової та організаційної діяльності в абсолютно нових умовах.

Програма Школи сфокусована на обговоренні перспектив розвитку вищої освіти під час пандемії та світі пост-COVID, а також з точки зору управління ризиками в університетах.

Під час вебінарів, яких буде проведено чотири впродовж листопада місяця цього року, спікери сконцентруються також на перспективах впровадження змін, на тому, як підготувалися та працюють університети в новому навчальному році, які зміни впроваджуються в моделі управління науковими дослідженнями та науковцями, у навчальному процесі та студентському середовищі, в адміністративних процесах та управлінні людськими ресурсами, фінансовій ситуації, внутрішній та зовнішній комунікації університетів та національних конференцій ректорів та ін.

 

Перший вебінар був присвячений загальному контексту пандемії та стратегічного розвитку університетів – «Стратегії розвитку закладів вищої освіти з урахуванням особливостей, пов’язаних із пандемією COVID-19». Семінар відбувався польською мовою із синхронним перекладом українською мовою на платформі Clickmeeting. Учасників привітали керівник Школи та модератор вебінару проф. Єжи Возніцький, Президент Фундації польських ректорів, та Войцех Дзєдзіц, заступник директора Департменту міжнародної співпраці Міністерства освіти і науки Польщі.

 

 

Головними тематичними виступами були лекція «Системний аналіз умов та наслідків пандемії» проф. Мар’яна Горині, Заступника Голови Центральної Комісії з питань наукових ступенів і звання у 2017-2020 рр., Заступника Голови Ради наукової досконалості у 2020-2023 рр., та презентація проф. Єжи Возніцького «Проблеми стратегічного управління - з використанням результатів польсько-українського проєкту».

У роботі першого вебінару взяли участь Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та ректори/проректори майже 50 українських університетів.

Школа стратегічного управління проводиться у рамках Проєкту Варшавської Політехніки «Польсько-українська співпраця представницьких організацій ректорів – задля вдосконалення діяльності закладів вищої освіти» та є безоплатною для учасників.

 

Спілка ректорів нагадує, що наступні вебінари відбудуться 5, 12 та 19 листопада 2020 року. Запрошуємо до реєстрації у наступних вебінарах Школи стратегічного управління у вищій освіті.

 

Фото: Тетяни Василик

Рекомендувати: