Угода між ректорськими об'єднаннями України і Казахстана

16:50, 25 травня 2021

25 травня 2021 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч президента Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леоніда Губерського з головою правління Ради ректорів організацій вузівської і післявузівської освіти Казахстану, ректором Євразійського національного університету імені Л.М.Гумільова, Єрланом Сидиковим.

Делегацію Євразійського національного університету імені Л.М.Гумільова представляли проректор зі стратегічного розвитку Думан Айтмагамбетов, завідувач кафедри Асамблеї народу Казахстану Наталія Калашнікова, керівник апарату ректора Ануар Майканов та радник ректора Єрлан Арин.

Від Спілки ректорів України на зустрічі були присутні відповідальний секретар Ярослав Болюбаш, вчений секретар Інна Головко.

Леонід Губерський ознайомив гостей з напрямами діяльності Спілки ректорів України, структурою організації, досягненнями на національному і міжнародному рівні, а також проблемами, які турбують українські заклади вищої освіти.

Зі свого боку Єрлан Сидиков поінформував українських колег щодо змін, які відбуваються у сфері вищої освіти Казахстана. Зокрема, з тим, що першочергова увага у Казахстані приділяється підготовці педагогічних кадрів, мотивації молодих педагогів і викладачів. Також Єрлан Сидиков підкреслив, що перед казахськими і українськими закладами вищої освіти стоять подібні виклики і завдання.

У ході зустрічі також обговорювалися напрямки співпраці Спілки України та Ради ректорів Казахстану, зокрема між українськими і казахськими університетами щодо проведення академічних обмінів викладачів і студентів, співпраці у сфері фундаментальних і прикладних наукових досліджень, спільної організації наукових конференцій, семінарів та публікації наукових робіт вчених обох країн у національних журналах.

За результатами зустрічі президент ГО «Спілка ректорів вищих навчальних закладів України» Леонід Губерський та голова правління Ради ректорів організацій вузівської і післявузівської освіти Казахстану Єрлан Сидиков підписали Угоду про співробітництво.

Зустріч між українськими та казахськими партнерами відбулася у дружній атмосфері.

Фото Тетяни Василик