Зустріч з президентом Фундації польських ректорів Єжи Возніцьким

13:01, 26 вересня 2014

26 вересня 2014 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч президента Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Л.В.Губерського з головою Національної ради науки та вищої освіти Польщі, президентом Фундації польських ректорів Єжи Возніцьким. Пан Возніцький прибув до України в рамках проекту «Аналіз окремих прикладів співпраці між польськими та українськими вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації».

Проект реалізується спільними зусиллями Фундації польських ректорів, Конференції ректорів академічних шкіл Польщі та Спілки ректорів вищих навчальних закладів України. На першому етапі дослідження було проведено збір загальної інформації про співпрацю між польськими та українськими університетами та анкетування. На другому етапі проводиться дослідження співпраці за допомогою поглибленого якісного аналізу.

В проекті взяли участь по 45 університетів з української та польської сторони. Єжи Возніцький, як керівник цього проекту, прибув з наміром доповісти про хід роботи по реалізації проекту та обговорити робочі моменти. Також пан Возніцький порушив тему підсумкового семінару, що має відбутися у березні 2015 року.

Експерт українсько-польського проекту в Україні, Дегтярьова І.О., к.філол.н., доцент Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара, детально ознайомила присутніх зі змістом, відповідальними особами та термінами виконання текстів до збірника за результатами проекту.

В ході обговорення сторони дійшли згоди доповнити тематику дослідження конкретними спільними науковими дослідженнями та почати реалізацію цієї ідеї на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Було запропоновано створити групи за спільними напрямками досліджень з представників української та польської сторін, ознайомитися з науковими базами в Польщі. В подальшому накопичений досвід запропонувати для інших університетів України та Польщі.

На завершення відбулася зустріч пана Возніцького з професорами, представниками факультетів та інститутів університету, які проводять наукову діяльність спільно з польськими колегами або мають намір розпочати спільні проекти, знайти партнерів серед науковців польських університетів. В ході обговорення прозвучало багато зауважень та пропозицій по урегулюванню технічних моментів співпраці, щодо фінансових можливостей по реалізації спільних проектів, започаткуванню нових і т.д.

Було узгоджено організувати у 2 половині жовтня цього року візит до Києва польських партнерів за пропозиціями професорів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та провести спільний семінар.

Загалом зустріч відбулася у дружній атмосфері. Президент Спілки ректорів щиро подякував Єжи Возніцькому за наміри та конкретну допомогу з боку польської сторони, а особливо у такий складний для України час. Пан Возніцький пообіцяв ознайомити з результатами візиту проф. Веслава Баниша, президента Конференції ректорів академічних шкіл Польщі і Національну Раду науки та вищої освіти Польщі.