Зустріч ректорів Польщі, Німеччини та України

17:15, 16 грудня 2014

14-15 грудня 2014 року у залі Сенату Варшавського університету відбулася тристороння зустріч польсько-українсько-німецьких ректорів вищих навчальних закладів, організована Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, Конференцією ректорів Німеччини та Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, за підтримки Міністерства науки та вищої освіти Польщі та Федерального Міністерства освіти і досліджень Німеччини.

Українську делегацію очолив Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Леонід Губерський, Конференцію ректорів академічних шкіл Польщі представляв її Президент, ректор Сілезького університету, професор Веслав Баниш, Конференцію ректорів Німеччини – віце-президент Конференції, ректор Університету Грайфсвальд, професор Йоганна Елеонора Вебер.

У зустрічі також брали участь професор Єжи Возніцкі – Президент Головної ради науки та вищої освіти Польщі, Посол України у Польщі Андрій Дещиця, Посол Німеччини у Польщі Рольф Нікель.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся Президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі Веслав Баніш.

З привітанням також виступили Посол України у Польщі Андрій Дещиця та Посол Німеччини у Польщі Рольф Нікель.

Під час тристоронньої зустрічі відбулося підписання Угоди про співпрацю між Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України та Конференцією ректорів Німеччини.

Угоду підписали з української сторони – Президент Спілки ректорів професор Леонід Губерський, з німецької сторони – Віце-президент Конференції, професор Йогання Елеонора Вебер.

Церемонія підписання Угоди про співпрацю відбулася в урочистій та дружній атмосфері.

У ході тристоронньої зустрічі також відбулися три пленарні дискусії.

Перша — про сучасний стан розвитку вищої освіти в Україні та стан розвитку вищої освіти в Німеччині та Польщі у контексті Європейського простору вищої освіти. З основною доповіддю виступив Президент Спілки ректорів Леонід Губерський. Співдоповідачами виступили віце-президент Спілки ректорів, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайло Згуровський та ректор Київського національного університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк.

Друга — про міжнародне співробітництво у сфері вищої освіти, зокрема інституційні стратегії, приклади позитивних практик фінансування міжнародного співробітництва (модератор секції Леонід Губерський).

З доповіддю «Міжнародне співробітництво університетів: фундамент загальноєвропейського освітньо-наукового простору» виступив ректор Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Віль Бакіров та ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук з доповіддю «Практика співпраці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з університетами Польщі та Німеччини».

Третя дискусія під головуванням Президента Конференції ректорів академічних шкіл Польщі Веслава Баніша була присвячена перспективам розвитку співпраці між вищими навчальними закладами Німеччини, Польщі та України. В ході дискусії виступив віце-президент Спілки ректорів, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайло Згуровський з доповіддю про співпрацю технічних університетів України, Польщі та Німеччини в контексті євроінтеграції України.

До складу української делегації входили: Віктор Андрущенко, перший віце-президент Спілки ректорів, ректор Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова; Віль Бакіров, ректор Харківського університету імені В.Н.Каразіна; Петро Бех, проректор з міжнародної співробітництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Величко, ректор Національної металугійної академії України (Дніпропетровськ); Михайло Згуровський, віце-президент Спілки ректорів, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»; Степан Мельничук, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Станіслав Ніколаєнко, ректор Національного університету біоресурсів та природокористування України; Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка; Ігор Коцан, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки; Галина Усатенко, голова Громадської ради МОН України.