Візит делегації KRASP

14:24, 06 червня 2015

5 червня 2015 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся семінар Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Конференції ректорів академічних шкіл Польщі. Делегацію представників університетів Польщі очолив Президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, ректор Сілезького університету в Катовіцах Веслав Баниш. В складі делегації: проректор з міжнародного співробітництва Лодзького університету – Зофія Високінська, проректор з навчальної роботи Білостокського університету – Єжи Галіцкі, проректор з науково-педагогічної роботи Університету імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні – Урсула Бобрик, проректор зі співробітництва і розвитку Опольського політехнічного університету – Кшиштоф Малік, проректор з освіти Варшавського університету природничих наук – Богдан Клепацкі.

Метою семінару була презентація спільного польсько-українського проекту «Аналіз окремих прикладів співпраці між польськими та українськими вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації», започаткованого у 2014 році за ініціативи польських колег з Фундації польських ректорів. З презентацією результатів цього проекту в Україну прибув президент Національної ради науки та вищої освіти Польщі Єжи Возніцкий та експерти проекту Фундації польських ректорів Магдалена Дибас та Ірина Дегтярьова. Крім того, участь у високоповажному засіданні взяв Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін.

Українську делегацію представляли: Президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, члени Президії Спілки ректорів: Президент Національної академії педагогічних наук України, член Президії Спілки ректорів – Василь Кремень, віце-президент Спілки ректорів, ректор Національного лісотехнічного університету України – Юрій Туниця, ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка – Петро Саух, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – Ігор Коцан, ректор Тернопільського національного економічного університету – Андрій Крисоватий, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка – Віктор Огнев’юк, проректори провідних українських університетів. Серед запрошених: Неля Ничкало, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, Галина Усатенко, голова Громадської ради при МОН.

Семінар відкрив президент Спілки ректорів Леонід Губерський. У вступному слові президент Спілки ректорів наголосив, що сьогоднішня зустріч – це ще одна сторінка в історії стосунків братських народів України і Польщі. І дуже знаково, що цю сторінку пишуть інтелектуальні еліти двох держав – представники наших університетів. Адже саме місією університетів є формування високоосвіченої, висококультурної, миролюбної і демократичної молодої генерації. Також Леонід Губерський запропонував започаткувати створення в Україні, з осередком у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, консорціуму академічних університетів Польщі та України для реалізації гуманітарних міждисциплінарних наукових досліджень і спільних навчальних програм академічних університетів. Реалізація такого проекту сприяла б мобілізації науковців університетів України і Польщі на розроблення спільних досліджень і створення навчальних програм, курсів, дисциплін тощо. А головне – це стало б формою реальної інтеграції вищої освіти України в європейський освітній простір і утвердження європейських цінностей в українському освітньому середовищі.

Президент Національної ради науки та вищої освіти Польщі пан Єжі Возніцький презентував монографію «Аналіз співпраці польських та українських вищих навчальних закладів на фоні вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації», що вийшла двома мовами та виступив з презентацією спільного польсько-українського проекту. Також в презентації проекту взяли участь Магдалена Дибас та Ірина Дегтярьова, Тарас Фініков.

Наступною була доповідь президента Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, віце-президента Європейської асоціації університетів Веслава Баниша «Інформація про діяльність Європейської асоціації університетів EUА».

В дискусії на тему: «Університети для сталого розвитку: економіка, політика, наука, культура» взяли участь представники Спілки ректорів: Юрій Туниця, Андрій Крисоватий (виступ), Віктор Огнев’юк, Віктор Чужиков та представники Конференції ректорів академічних шкіл Польщі: Зофія Високінська (виступ), Кшиштоф Малік.

На завершення семінару слово мали Веслав Баниш, президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі та Леонід Губерський, президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

Зустріч пройшла у дружній атмосфері.

Продовження візиту делегації з Польщі відбувалося у Дніпропетровську, де польських колег гостинно приймали у Дніпропетровському національному університеті імені О.Гончара.