Семінар за результатами проекту ATHENA

15:01, 07 грудня 2015

Семінар за результатами проекту ATHENA

3 грудня 2015 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся Всеукраїнський семінар за результатами проекту ATHENA «Сприяння сталості та автономії вищих навчальних закладів».

Університетська автономія та фінансове забезпечення є ключовими чинниками, що дозволяють університетам виконувати їхню місію. Реформи систем управління та фінансування є, таким чином, критичними елементами у модернізації вищої освіти.

Як учасник європейського проекту ATHENA, метою якого є сприяння університетській автономії в Україні, Вірменії та Молдові, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка спільно з Асоціацією Європейських Університетів (АЄУ) провели семінар, присвячений результатам проекту ATHENA з автономії та фінансового забезпечення університетів в Україні, а також діяльності Асоціації Європейських Університетів та перспектив подальшої співпраці українських університетів з АЄУ.

У семінарі взяли участь директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, керівники, заступники, голови фінансових, кадрових та інших підрозділів широкого кола українських університетів, Національний Еразмус+ Офіс.

З презентаціями виступили Леслі Вільсон, Генеральний Секретар Асоціації Європейських Університетів, Брюссель, Томас Естерманн, Голова підрозділу управління, автономії та фінансування АЄУ, після чого відбулася жвава і цікава дискусія щодо результатів, актуальних проблем та викликів.

На семінарі розповсюджувалися публікації АЄУ та за проектом:

1. Фінансово стійкі університети - Система повного обліку витрат: практика і прогрес. Томас Естерманн і Анна-Лена Клейс-Кулик, 2013

2. Фінансово стійкі університети ІІ. Диверсифікація джерел надходжень європейських університетів. Томас Естерманн і Інора Беннетот Прюво, 2011

3. Автономія університетів Європи ІІ. Система показників. Томас Естерманн, Террі Ноккала і Моніка Стайнел, 2011

4. ATHENA інструментарій. Фінансове управління. 2015

5. ATHENA інструментарій. Моделі управління. 2015

6. ATHENA інструментарій. Управління персоналом. 2015

7. Автономія університетів України. Аналіз і план дій.

8. Відділ з питань управління, фінансування та розробки державної політики Асоціація європейських університетів 2012-2014.

З роздатковими матеріалами можна ознайомитися за посиланням http://www.athena-tempus.eu/2013-02-11-13-30-23/2015-08-11-07-57-34