Круглий стіл Спілки ректорів вищих навчальних закладів України

11:41, 02 вересня 2016

2 вересня 2016 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл Спілки ректорів вищих навчальних закладів України за участі Віце-прем’єр-міністра України В.А.Кириленка, Міністра освіти і науки Л.М.Гриневич, першого заступника  Міністра освіти і науки В.В.Ковтунця, заступника Міністра освіти і науки – керівника апарату МОН Р.В.Греби, першого заступника Голови комітету Верховної Ради України з питань науки і  освіти О.В.Співаковського, голови Державної інспекції навчальних закладів України Р.В.Гурака, Президента Національної академії педагогічних наук України В.Г.Кременя, депутатів профільного комітету ВРУ, директора департаменту вищої освіти МОН О.І.Шарова, керівника секретаріату Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти С.В.Храпатого, ректорів та проректорів провідних вищих навчальних закладів з усіх регіонів України.

Круглий стіл був присвячений підсумкам Вступної кампанії 2016 року та обговоренню пропозицій щодо вдосконалення Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2017 рік.

Засідання відкрив президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Л.В.Губерський. З доповіддю виступила Міністр освіти і науки Л.М.Гриневич. Міністр наголосила, що круглий стіл відбувається за ініціативи Міністерства освіти і науки України з метою обговорити досягнення та недоліки вступної кампанії 2016 року та, врахувавши їх, більш виважено і підготовлено підійти до вступної кампанії 2017 року.

З доповіддю «Вступ – 2016: попередні підсумки» виступив директор департаменту вищої освіти МОН Шаров О.І.
       З доповіддю «Про результати вступної кампанії» виступив голова Державної інспекції навчальних закладів України Р.В.Гурак.
    В обговоренні доповідей, з критичними зауваженнями та пропозиціями виступили С.М.Ніколаєнко, М.О.Фролов, О.В.Співаковський, Г.Г.Півняк, В.Я.Тацій, В.С.Курило та інші.
      Позиції уряду з обговорюваних питань висловив Віце-прем’єр-міністр України В.А.Кириленко.

У результаті обговорень було прийняте рішення створити робочу групу, яка розроблятиме проект Умов прийому до вищих навчальних закладів  у 2017 році. Планується, що до складу групи увійдуть ректори та представники університетів України різних профілів. Завданням робочої групи є досягнення консенсусу з Міністерством освіти і науки  та відстоювання інтересів вищих навчальних закладів в питаннях майбутньої вступної кампанії.

Під час круглого столу Міністерство освіти і науки  оголосило деякі пропозиції щодо Вступної кампанії 2017 року: пропонується зменшити кількість поданих заяв з 15 на 5 спеціальностей до 9 на 4 спеціальності. Для того, щоб зняти навантаження з системи ЄДЕБО, а також полегшити роботу приймальних комісій, Міністерство планує розвести в часі вступ для військових, бакалаврів та магістрів. Спочатку найкращих студентів набиратимуть профільні військові університети, за ними проводитиметься зарахування до інших ВНЗ для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. Магістрів планують зараховувати пізніше.

В цілому під час засідання відбувся конструктивний обмін думками та висловлені конкретні побажання щодо поліпшення Вступної кампанії 2017 року спільними зусиллями академічної спільноти та Міністерства освіти і науки України.