Українсько-польська міжнародна наукова конференція «Класичний університет у контексті викликів епохи»

10:14, 30 вересня 2016

22-23 вересня 2016 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася українсько-польська міжнародна наукова конференція «Класичний університет у контексті викликів епохи (Classic University in the Context of Challenges of the Epoch)».

Проведення конференції було ініційоване Міністерством освіти і науки України, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Національною радою науки та вищої освіти Польщі, Національною академією педагогічних наук України, Академією вищої школи України та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Заявки на участь у конференції надіслали 316 учасників, які представили 8 університетів Польщі та 31 вищий навчальний заклад України, а також НАН України, НАПН України та АНВШ України.

У роботі конференції взяли участь заступник Міністра освіти і науки України М.В.Стріха, президент НАПН України В.Г.Кремень, 120 учасників, у тому числі ректори і проректори 14 вищих навчальних закладів України. У складі делегації Польщі прибули: Президент Національної ради науки та вищої освіти Польщі, президент Фундації польських ректорів Єжи Возницький, Президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, ректор Варшавської Політехніки Ян Шмідт, ректор Університету суспільно-гуманітарних наук у Варшаві (SWPS) Роман Чесляк, ректор Університету Кардинала Стефана Вишинського Станіслав Дзєконський.

22 вересня були проведені пленарні засідання. Перше пленарне засідання відкрив президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України: «Для науковців, студентів, викладачів, докторантів, аспірантів, лідерів сучасної освіти участь у спільній Українсько-польській міжнародній конференції є можливістю долучитися до важливої наукової дискусії, реалізувати власний творчий та науковий потенціал, але також окреслити та сформувати засади такого академічного дискурсу, який вказав би на ефективну взаємодію традиційних та інноваційних аспектів вищої освіти в умовах цивілізаційних викликів сьогодення», зазначив Л.В.Губерський.

У засіданні з доповідями виступили: Єжи Возницький, «Сучасні моделі діяльності і майбутнє класичних університетів у контексті управління в системі вищої освіти»; М.В.Стріха, «Фінансування університетської науки в Україні: стан, проблеми, перспективи»; В.Г.Кремень, «Трансформаційний потенціал класичної моделі університету»; І.М.Коваль, «Освіта у класичному університеті ХХІ ст.: суспільна цінність чи бізнес-проект»; О.Г.Наконечний, «Академія наук вищої школи України та її роль у реформуванні освіти і науки».

Далі в роботі конференції відбулися панельні дискусії на теми: «Майбутнє класичних університетів у контексті досвіду університетів Польщі та України», в якій взяли участь Ян Шмідт, Роман Чесляк, Станіслав Дзєконський, В.С.Савчук та «Університетські рейтинги: критерії та досягнення» за участі В.А.Бугрова, І.О.Дегтярьової, О.І.Жилінської.

Перший робочий день конференції завершився святковим концертом, організованим Молодіжним центром культурно-естетичного виховання університету.

23 вересня відбулися секційні засідання. Робота проводилась у 10 секціях і завершилась підсумковим пленарним засіданням, на якому виступили керівники секцій. За ініціативи головуючого, Закусили О.К. було прийняте рішення затвердити рекомендації конференції.

Матеріали конференції розміщені на сайті Київського національного університету імені Тараса Шевченка http://science.univ.kiev.ua/news/official/2486/.