Угода про співробітництво між Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України та Чеською конференцією ректорів

16:07, 26 листопада 2016

На запрошення президента Чеської Конференції ректорів професора Томаша Зіми з 22 по 25 листопада 2016 року в Чеській Республіці з робочим візитом перебувала українська делегація, очолювана президентом Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонідом Губерським.

У складі делегації ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віль Бакіров, ректор Донецького національного університету імені Василя Стуса Роман Гринюк, заступник директора Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Галина Усатенко.

Метою поїздки були переговори про майбутнє співробітництво та обмін досвідом з провідними університетами Чехії: Карловим університетом в Празі і Університетом Масарика в Брно.

23 листопада президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леонід Губерський та Президент Конференції чеських ректорів Томаш Зіма підписали Угоду про співробітництво.

Угода визначає рамки, в яких Сторони проводитимуть спільну діяльність з розвитку відносин у сфері освіти та наукових досліджень.

Відповідно до Угоди співпраця здійснюватиметься за наявністю обґрунтованих та узгоджених програм, пов’язаних з мобільністю студентів, обміном професорсько-викладацьким складом, спільною науково-дослідницькою діяльністю, участю в наукових заходах, обміном науковими матеріалами та інформацією.

Поїздка відбулася за підтримки Чеського Фонду розвитку у співпраці з Університетом Масарика та Асоціацією з міжнародних справ (АМО).

24 листопада делегація Спілки ректорів України відвідала Університет Масарика в Брно. Відбулася зустріч з ректором університету Масарика паном Беком та обговорення напрямків співпраці з колегами з інших університетів, дружня неформальна бесіда за обідом та порозуміння у спільних викликах та реаліях. Найбільше враження - відвідини наукового центру СЕІТЕС при Університеті Масарика.