Зустріч у Спілці ректорів вищих навчальних закладів України

11:30, 06 квітня 2017

5-6 квітня 2017 року за взаємною домовленістю в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч Президента Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леоніда Губерського із Президентом Національної ради науки і вищої освіти Польщі, Президентом Фундації польських ректорів Єжи Возніцьким.

У зустрічі також взяли участь проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Мартинюк, начальник відділу міжнародного співробітництва Університету Андрій Кравченко, виконавчий директор Спілки ректорів Станіслав Омельченко, відповідальний секретар Спілки ректорів Ярослав Болюбаш, вчений секретар Інна Головко та науковий співробітник Фундації польських ректорів,  координатор напрямків співпраці українських та польських спільнот Ірина Дегтярьова.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо сучасних тенденцій розвитку європейського простору вищої освіти, інтернаціоналізації освіти та реалізації міжнародних освітніх програм.

Були обговорені можливі напрямки співпраці українських і польських університетів та Спілки ректорів вищих навчальних закладів України з Національною радою науки і вищої освіти Польщі, Фундацією польських ректорів.

Проф. Єжи Возніцький виступив з пропозицією про організацію візиту делегації Спілки ректорів у складі п’яти ректорів вищих навчальних закладів України для участі у ІІІ Конференції лідерів управління вищою освітою LUME 2017, яка відбудеться у Варшаві у листопаді 2017 року.

У ході зустрічі також досягнуто розуміння про необхідність продовження  співпраці  Спілки  ректорів  вищих  навчальних  закладів  України з Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі. Зокрема, продовження дослідницького проекту на тему «Принципи управління у розумінні “governance” у системі вищої освіти в Україні з перспективи трансформації країни» та започаткування нового проекту, ініційованого Спілкою ректорів, на тему «Демократизація управління університетом», в якому могли б взяти участь провідні університети України і Польщі.

Зустріч пройшла у дружній атмосфері.